עשרה המקומות הכי שווים לביקור בברלין

האקדמיה לאמנויות

האקדמיה הפרוסית לאמנויות הוקמה בשנת 1697 על ידי המלך פרדריק. נודעת בשמה ה”אקדמיה לאמנויות “לאחר שנרכשה על ידי האוצר הפרוסי בשנת 1902. אחד המקומות הטובים והשווים ביותר לבקר בברלין, גרמניה. זהו אחד מהמבנים האדריכליים המעניינים ביותר בגרמניה ששינה ידיים רבות ואף עמד בפני הפצצה במהלך מלחמת העולם השנייה. האקדמיה חולקה לחלק מערבי ומזרחי במהלך המלחמה הקרה והצליחה לשרוד עד היום כדי להציג בפני העולם את העדויות האמנותיות ,התרבותיות והעשירות שהצליחה לשמר במשך מאות שנים.
כתובת: Pariser Platz 4
דמי כניסה: תלוי בתערוכה
זמני פתיחה: שני עד ראשון: עשר בבוקר עד שמונה בערב

קתדרלת ברלין

קתדרלת ברלין הפרוטסטנטית ,ממוקמת באי המוזיאון, והיא אחת מהאטרקציות העיקריות של ברלין. זהו אחד המבנים הארכיטקטוניים העתיקים ביותר שנבנה לראשונה ככנסיית קהילה בשנת 1465 על גדות נהר השפרה. הקתדרלה ראתה את עלייתם ונפילתם של האימפריות ובנייתה נמשכה עד שנת 1903 .במלחמת העולם השנייה נפגעה הקתדרלה קשות ושיקומה החל בשנת 1975.בשנת 1993 נפתחה מחדש.  הקתדרלה מורכבת מיותר מתשעים סרקופגים וקברים המציגים את הרגעים הפוליטיים והדתיים המפוארים השונים.  כיפת הקתדרלה המכילה יותר מ- 7000 צינורות היא אחת הגדולות בכל גרמניה.  הקתדרלה היא בין המקומות היפים ביותר לבקר בברלין, גרמניה.
כתובת: Am Lustgarten, 10178 Berlin
דמי כניסה: 4 אירו
זמני פתיחה:  שני עד שבת: 9:20 | ימי ראשון וחגים: 12:20

האנדרטה לזכר יהודי אירופה שנרצחו בשואה

אנדרטת השואה, עדות לתקופה האפלה ביותר בתולדות התרבות האנושית. אנדרטה זו עומדת בשתיקתה לזכרם של מיליוני קורבנות היהודים שנרצחו ע”י הנאצים במלחמת העולם השנייה. האנדרטה  בנויה מ 2771 מלבנים אפורים דמויי מצבות העשויים בטון .באנדרטה יש  משרד מידע בו ישנם מסמכים, הקלטות ופרטים ביוגרפיים של השואה. האנדרטה הינה ביקור חובה לכל אחד המטייל בברלין.

 כתובת: Cora-Berliner-Straße 1, 10117 Berlin

דמי כניסה: חינם
זמני פתיחה:  פתוח תמיד

המוזיאון היהודי בברלין

המוזיאון היהודי, סמל לתולדות יהודי גרמניה – הוא גם אחד המקומות המופלאים לבקר בהם בברלין. המוזיאון, המורכב משלושה בניינים, עוטף את עידן ההתיישבות היהודית בגרמניה החל מתחילת ההתיישבות ועד היום ,כולל פירוט נרחב על אירועי השואה שהשאירו חותם על נפשה של העיר ברלין.  המוזאון תוכנן ע”י האדריכל דניאל ליבסקינד ,נצר למשפחה שהושמדה בשואה על ידי הנאצים.  במוזאון ישנה אומנות ארכיטקטונית נדירה ומובחנת ויש לו חשיבות  הפוליטית רבה. המבנה המשוכלל פתוח למבקרים היכולים לחקור ולתהות על יצירתם האמנותית העצומה של יהודי גרמניה .

כתובת:  Lindenstraße 9-14, 10969 Berlin
דמי כניסה: 4 אירו
זמני פתיחה:  

אי המוזיאונים

עיר עתיקה ובעלת מסורת כמו ברלין מאוכלסת במוזיאונים רבים. באופן זה שומרת העיר על הזיכרונות בני מאות השנים שעזרו לה להתפתח ולהתעצב כמו שהיא. בעיר שוכן אשכול של חמישה מוזיאונים הבנויים על אי קטן  הנמצא על נהר השפרה. האנדרטאות הארכיטקטוניות, שנבנו בין השנים 1930 – 1824, מכילות בתוכן אוסף אמנות עצום והראיות ההיסטוריות שלהן הנמשכות אלפי שנים של תרבות אנושית. הסיור שלך בברלין אינו שלם בלי לבקר באי.
 המוזיאון הראשון והוותיק  ביותר הוא מוזיאון אלטס (הישן). בנוסף אליו יש את מוזיאון הפרגמון ,המוזיאון החדש , הגלריה הלאומית וההיסטוריה הגרמנית .חמשת המוזיאונים נוצרו בהשראת הפורום של רומא העתיקה ונבנו במטרה לשמר חפצים עתיקים וראיות מדעיות. ביקור במוזיאונים אלה יתגלה כחוויה מעשירה מתמיד.

כתובת:  Bodestrasse 1-3, Mitte, 10178 Berlin,
דמי כניסה: משתנה עפ”י הביקור   
זמני פתיחה:  משתנה עפ”י המוזאון

שער ברנדנבורג

 סמלה של העיר המחולקת לשעבר למזרח ומערב עומד כיום כסמל לאחדות ולשלום. השער הוא סמל נוסף של התכתיבים הפוליטיים הקשים שנפלו על תושבי ברלין, מסך הברזל שהפריד ללא מחשבה בין מזרח ומערב ברלין במהלך המלחמה הקרה. בנובמבר 1989 נפלה חומת ברלין  והאנדרטה שקמה לתחייה משמשת כסמל לשלום שהפגיש בין שני חלקי העיר.
כפי שאפשר לראות, העיר נושאת את צלקות העבר והשער הוא הסמל המובהק ביותר לכך. זהו אחד ממקומות התיירות הפופולריים ביותר בברלין. בקרו במקום זה כדי לחוות אירוע היסטורי חשוב ביותר.

כתובת:   Pariser Platz 1

דמי כניסה: חינם   
זמני פתיחה: הגעה חופשית  

גני ארמון שרלוטנבורג

מלבד שרידי העבר שנשתמרו בקפידה בעיר הזו, ברלין היא גם ביתם של כמה מהפארקים היפים ביותר באירופה והם מהאטרקציות המובילות בברלין.   גני ארמון שרלוטנבורג הינם גני הבארוק הראשונים בגרמניה ואחד העתיקים ביותר ,פעילים החל משנת 1695.בגנים בריכת קרפיונים ומדשאה , צמחים ועצים גזומים בצורת תיבה וחצץ צבעוני. בעוד שהגן מספק את האווירה הנכונה לטיולים משפחתיים, הארמון הוא גם אחד הפלאים האדריכליים היפים ביותר עבור התיירים. זהו אחד המקומות ההיסטוריים הפופולריים ביותר לבקר בברלין.

כתובת:   Spandauer Damm 10-22.

דמי כניסה: חינם   
זמני פתיחה: הגעה חופשית  

מאואר פארק

מאואר פארק הנמצא ברובע פרנזלואר ברג, היה חלק מחומת ברלין והוא מהווה את אחת האטרקציות התיירותיות הטובות ביותר בברלין. הפארק פופולרי בקרב קבוצות גיל מגוונות מה שהופך אותו למקום אידיאלי לטיול משפחתי. במהלך סופי השבוע מתקיימים בפארק אירועים שונים , הופעות ,שוק פשפשים ,במה פתוחה לאמני רחוב ועוד. זוהי חבילה שלמה – קרקע פתוחה תחת כיפת השמיים, מקום להירגע בו להינפש וליהנות  .

 כתובת: Gleimstraße 55, 10437 Berlin   

 

פארק טרפטו

 בואו לבקר עכשיו בפארק טרפטו על גדת נהר השפרה – דממת המים המאזנת בין ההמולה של העיר הסובבת סביבו משחר ועד בין ערביים. פארק טרפטו משמש כנקודה אידיאלית לשייט, לריצה או סתם לטיול רגלי מהנה בסביבה. הפארק עשיר בפסלים ומזרקות וכן מתהדר בגן בירה ענקי המונה כ1500 מקומות.

כתובת:   Alt-Treptow, 12435 Berlin

אלכסנדרפלאץ

 כיכר אלכסנדר -אלכסנדרפלאץ, אחד המקומות החשובים והעמוסים ביותר בברלין הוא  מקום מושבם של מקומות תיירות רבים . בכיכר ,הממוקם ברובע מיטה  נמצא  את מגדל הטלוויזיה הבניין הגבוה ביותר בעיר אשר מתנשא לגובה 365 מטרים ,קניון אלכסה הידוע, פסל השעון העולמי ,דוכנים רבים ,רוכלים ,מסעדות רבות ועוד .    

 כתובת: Gleimstraße 55, 10437 Berlin